Geri Git   DreamBox Destek Setting Backup > Dreambox Destek Linux Tabanlı Uydu Alıcılar / Linux Based Receivers > Dreambox 500S İmajlar > Dreambox TDW Image
Kayıt Ol - Register FAQ Üye Listesi Ajanda Arama Bugünün Mesajları Konuları Okundu İşaretle

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
TDW imajın özellikleri
Konudaki Cevap Sayısı
3
Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: ( üye ve misafir)
Görüntülenme Sayısı
1943
Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
Eski 25.06.11, 22:00   #1
Ettiği Teşekkür: 111
18 Mesajından 47 Teşekkür Aldı
Konular: 21
İli: 
Rep Seviyesi : bossmsg is on a distinguished road
bossmsg ÛíÑ ãÊÕá
Bayrak

selam ustalar
bır suru ımajı denedık ama ozellıklerı ustunluklerı neydı unuttuk tekrar yuklemek zorunda kaldık
dıyorum kı buraya herkes yukledıgı ılgılı ımajın hosuna gıden yonlerını yazarsa yuklemen kolay sekılde buraya bakıp aradıgımızı bulduysa yukleme yaparız derım
yonetıcıler sevmedıyse sılebılır;) ozellıkle afacan abının kızmaması dılegıyle

su an TDW ımaj yuklu hosuma gıden bırcok ozellıgını gordum yazayım

1. TDW addon serverdan ındırme yapabılıyorum onlıne
2. kumandadakı renklı tuslara addon atayabılıyorum mesela yesıle ecm tıme atatım ıkı defa basarsam ecm tıme goruyorum.
3. program lıstesınde ornegın fılmın kalan kısmının kanalın basında goruyorum sonuna bakmaya gerek yok ve son kısmında da hangı fılm var adını goruyorum
4. mavı tusta da TDW addon menusunde fazladan ozellıkler var meselea ecmtıme da oradan gorebılırsınız.
5. emu kullanan kanallarda gecısler hızlı server ıyıyse fta lardan farksız. mesela plı jade te once ses gelıyor sonra goruntu bunda oyle degıl

gordukce buradan veya ımaj degıstırırsem ılgılı ımajın sayfasından ozellıklerını yazacagım kı amerıkayı tekrar tekrar kesfetmeyelım
saygılar...

bır de cccamautocheck plugın nın kurdum cccam de takılma cok aza ındı tabıkı serverla alakası cok ama cıhazımdan kaynaklı sorunları aza ındırmıs oldum

Bu mesaj en son " 29.11.12 " tarihinde saat 15:21 itibariyle afacan tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
bossmsg Kullanıcısına Teşekkür Edenler;
betaelk (27.09.12), maldina (08.02.12), Sinan89 (25.06.11)

Sponsor Adres

Eski 29.06.11, 08:54   #2
Ettiği Teşekkür: 106
5956 Mesajından 28705 Teşekkür Aldı
Konular: 7264
İli: 
Rep Seviyesi : afacan is on a distinguished road
afacan ÛíÑ ãÊÕá
Varsayılan Pli İmage özellikleri

PLi bence de en iyi imaj dostum,

1- Tamamen acik kaynak kodlu, kendine ait GIT'i var.
Bilginiz varsa girip sizde gelistirme yapabilirsiniz. Bu kac tane imajda var?

2- Temiz bir imaj, yuklenecek pluginleri kullaniciya birakmis, ivir zivir ne varsa doldurulmamis.

3- Cekirdek kodlari ve alt yapisi standart enigmadan daha iyi. Diger imajlarda yesil ekrana neden olan durumlar viz geliyor. (bknz imzamdaki epg exporter konusu).

4- Altyazi ve dil destegi bir numara, diger hicbir imajda olmayan ozel altyazi ve ses secenekleri var, otomatik dil secme ozelligi var.

5- Online guncelleme var, yeni versiyon imajlari sifirdan yukleme derdi yok. Ustelik gunluk guncellemeler yayinlaniyor !

6- Plugin sunuculari cok zengin ve devamli guncelleniyor, ne ararsaniz bulabiliyorsunuz.
Sagda solda emu aramaya gerek yok, tek tiklama indirilip kullanilabiliyor.

7- Muthis bir forum destegi var, hicbir takim bu kadar organize degil.

Su an eksikligini hissettigim iki nokta var:
1- Flash'a PLi yuklerseniz (ki ben performans acisindan boyle kullanmayi tercih ediyorum) barry allen veya meoboot kullanamiyorsunuz, cunku bu pluginler PLi'yi desteklemiyor.

2- PLi emu panel "tek tiklama" ile acilmyor, ayarlar altindan acmak gerekiyor. (Gerci glass utility kullanirsaniz bu halloluyor)

pli team herzaman image larında stabiliteye önem verir
çok gerekli gereksiz plugin lerle uğraşmaz
diğer team lerde ise bol eklentiler uyumlu uyumsuz yer alır
ve kullanıcılar keyiflerine göre indirir kullanır bazen kullanamaz vs derken
onlar daha fazla işleniyormuş gibi görünür ..
pli kullanıcıları imageı yükler ve o image updadeleri üzerinden devam eder
o yüzden fazla sesleri çıkmaz

Bunlar benim ilk aklima gelenler.

http://i1083.photobucket.com/albums/j398/afacan15/afacan_zps00b40b4d.jpg
  Alıntı Yaparak Cevapla
afacan Kullanıcısına Teşekkür Edenler;
bossmsg (30.06.11), emr34 (16.11.12), torin (15.09.12)
Eski 14.09.11, 16:18   #3
Ettiği Teşekkür: 44
4 Mesajından 5 Teşekkür Aldı
Konular: 2
İli: 
Rep Seviyesi : metnes71 is on a distinguished road
metnes71 ÛíÑ ãÊÕá

ben 1,5 yıldır gemini kullandım hep , takılma donma kitlenmelerden bıkmıştım.bir de bunu deneyim dedim ( pli-turko v04) ne göreyim televizyonun gözüne renklenme geldi ses daha net oldu yani görüntü ve ses kalitesi arttı , kanallar hızlı açılıyor , server kanalları yavaş açılıyor gemini gibi belki ayar istiyor daha yeni kullanıcıyım , kanlların açılmasından önce ses geliyor bunun düzeltilmesi lazım , addons ekleme bulamadım , adenin satfinder bunda çalışmıyor tek kusuru ilk açılışı çok yavaş....
Acaba birde nemesis mi denesem...server aktif mi değilmi görme yurini bulamadım , geminide bakmak çok kolaydı.şimdilik bu kadar..

Alıntı Yaparak Cevapla
metnes71 Kullanıcısına Teşekkür Edenler
arhan (21.09.11)
Eski 29.11.12, 13:31   #4
Ettiği Teşekkür: 5
1 Mesajından 2 Teşekkür Aldı
Konular: 0
İli: 
Rep Seviyesi : behcet is on a distinguished road
behcet ÛíÑ ãÊÕá

Güzel bir konuymuş. Mesajlarınızı güncellerseniz, bizlerde faydalanalım.

Alıntı Yaparak Cevapla
Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları

Sponsor Adres
Gönderme Kuralları